Archiv rubriky: Uncategorized

Přemýšlíte nad dárkem? Podívejte se na ten pravý

Čeká vás oslava narozenin? Pak se podívejte na jeden úchvatný dárek, který potěší každou ženu. Ať už jde o maminku, babičku anebo přítelkyni. Šperky má ráda každá žena a doplňuje to její styl. Při výběru se tak orientujte především na to, jestli například vaše přítelkyně sportuje, či nikoliv.

Objemné náušnice jen na zvláštní příležitosti

Navštěvujete plesy? Pak víte, že pro někoho, kdo během plesové sezóny nevynechá ani jeden ples, jsou pěkné velké stříbrné náušnice. Myslete také na to, jestli dotyčná dáma by mohla náušnice ztratit a podle toho vybírejte, zapínají. Byla by jich škoda. Zavírání může být:

  • Na šroubek
  • Na háček

Kde koupit pěkné náušnice?

Náušnice jsou opravdu vhodný dárek, a to nejen k vánocům. Zkuste je koupit jen tak pro radost. Jsou velmi podobné bílému zlatu, ale nejsou tolik drahé. Zakoupit je můžete buď v kamenném obchodě, nebo také na internetu. Jen si dejte pozor na podvodné prodejce a neplaťte nic dopředu, nebo se podívejte na reference ostatních nakupujících.

Richard Arwright – král bavlny.

Původně byl holičem a parukářem . Začátky nebyly pro něj lehké . Číst a psát ho naučila jeho sestřenice , protože rodiče neměli peníze ani na obecné vzdělání .I když se úspěšně  vyučil ,v otcově krejčovské dílně byl zaujat látkami a jejich výrobou .Ve 23 letech se oženil ,jeho žena však po roce manželství zemřela. Richard , zdrcený její smrtí ,se rozhodl rázně skoncovat s chudobou ,spočítal  peníze z prodeje paruk a založil svoji společnost .Výhodou jeho předešlých cest po Anglii bylo ,že poznal mnoho zkušených krejčích a  chtěl posunout řemeslo svého otce někam dál ,než na rukodělnou práci .Zalíbil se mu vynález spřádacího stroje Jamese Hargreavese a strávil leta jeho přepracováváním a zdokonalováním. Jeho první dílna využívala konskou sílu ,později přešel na vodní pohon ,a nakonec i na parní stroj .Obsluha těchto strojů byla jednoduchá , že ji mohly vykonávat i děti ,které tak přispívaly do rodinného rozpočtu ,a na druhé straně ušetřil na mzdách nekvalifikovaných dělníků. Bylo zde  však mnoho zlých nehod a dokonce i amputací ,pracovalo se až 13 hodin denně. Arkwrightův zlozvyk půjčovat si cizí nápady ke svému prospěchu měl za následek zrušení jeho průmyslových patentů . V té době byl však už ale velmi bohatý člověk ,jehož jmění činilo po smrti asi půl milionu liber šterlinků ,což je v přepočtu na dnešní kurzy asi dvě stě milionů liber .Nejznámější byl jeho vynález mykacího stroje, který umožnoval automatické rozvolňování příze na jednotlivá vlákna .Tak si splnil svůj dávný sen ,že unikl během svého života chudobě .